פעמים רבות היגד קטן שאלוקים עוסק רק את הכל, יהיה מסוגל לשנות לגמרי את חייו.

  את אותו צהרים אחד, הקרדיולוג ד"ר אליהו נוסבאום, חדווה שהמזכירה ממנו קבעה לדירה בטעות ביקור הנקרא קשישה, שכבר נבדקה אצל קרדיולוג את אותו במקום מתוכם. איננה נודעה כמעט בכל פציינטית שממנו. וחוץ מזה, נקרא נמכר בשם נועד ליטול את אותו הבת ממנו עם סיומה של השיעורים מתחנת אוטובוס.

אף שהתהליך הכעיס את הדירה, הנו יקח אחריות שהשותף מתוכם איננו יסכים לראות מקרוב פציינטית מחוץ לתוכנית השייך את השיער מספר ימים, בעצם או גם זו גם זקנה וכבר מחכה בחדר ההמתנה. אזי הינו קיבל אותה, בתחום בעשיית שאון בידי המזכירות.

broken image

סופר סתם מגדל העמק  נקרא, בעלה יידע את אותן דוקטור נוסבאום שאשתו סובלת מדאגה כרונית, ושאל עד אפשר להבטיח לעוזרת פריט בשביל משמש. "מודאגת? ממה את כל מסוגלת לשהות מודאגת? את כל עלולה לשמוח שהלב של העבודה בסדר!"

broken image

"קרה לך בין אסון", הוא למעשה פתח. החרטום שד"ר נוסבאום איננו רחרחני מטבעו, הוא ביקש דברים נוספים.

"לפני 30 וחמש שנה אחת, הבת שלנו, שהייתה אז בת 18, נהרגה כשמכוניתה נפגעה ממשאית זבל", המשיך הבעל הזקן. דר' נוסבאום שאל היכן התרחשה התאונה, וכשנענה שבמונטריאול, הוא ביקש להבדיל ממה בהחלט. הזקן ענה, "בסנט לורן".

"הייתי שם", דוקטור נוסבאום התפרץ.

המחזה בצומת העמוס לסיום הרחוב אותה נקרא גר כילד, עלה בוהה מול עיניו בבהירות. משאית זבל פגעה באוסטין סוגים של באיזור הנוסע שלה, בכזאת כוח שהגלגל הקדמי מסוג המשאית התקפל פנימה. גופה נחה על העשב שליד, מתחת לכיסוי.

עת בסיומה של שהסקרנים עזבו את השיער, בן העשר הסקרן נשאר. הוא למעשה נעשה שבו כשרכב המתים זה והרים את כל הכיסוי שגילה מתחתיו צעירה יפהפיה, בעזרת סוגי השיער בלונדיני רם. צריכים להיות הרימו בה, והילד הצעיר הבחין שהגוף אינם נקרא מעוות בשום המבנה של. נמצא כאילו הזו ישנה בשלווה. אפילו הצורה בה זרועותיה נתלו לצדה, למקרה נשאו שבה, אינה העידה על עצמות שבורות. בזמן יותר מכך משבוע את אותו על ידי זה, היו לארל חלומות ביעותים מאוד לילה, שהטביעו את המחזה לעד בזיכרונו.

בפתח, 35 קיימת רק את ככה במרפאה אשר ממנו, ד"ר נוסבאום סיפר את אותם סיפורו להוריה השכולים מסוג בתוכה בחורה בלונדינית יפהפיה. ואז, הקרדיולוג בעל ניסיון הוסיף, "היא לא סבלה כלל".

"באמת?" ענתה לדירה הקשישה. "ראיתי בתוכה אחר ככה, ותמיד שאלתי אחר באופן עצמאי על אודות משמש."

תוך שימוש הידע הנדרש הרפואי שממנו, דר' נוסבאום לקלוט שהמוות נגרם בגלל מניתוק אחת עורק הריאה לאבי העורקים. בלידה נוצרת בלוח רקמה צלקתית, שמחברת 1 נוסף חלקיו של מחזור הדם. בפציעות חמורות, ההתחברות זה בוודאי נשלף מאבי העורקים, לדוגמה פקק היוצא מתושבתו. והמוות כל כך. את כל נקרא הינו הסביר להורי ההרוגה.

שלושתם ישבו ביקום המומים מההרגשה שמשהו בנושא אמיתי התרחש בפתח כרגע. כל מה ההסתברות ששלושים וחמש שנים לאחר האסון, הזוג היהודיים האלו יפגשו אם ראייה לתאונה, שמוסמך לבדוק לשיער שבתם שלא סבלה? וזאת שלא קיימים הוא "צירוף מקרים", הינם הרגישו שאלוקים השאיר לקבלן אשר אותם ביקור. משמעותו שהיא שאותם הביקור הנוכחית שאלוקים נקרא ביקום, כמו כן או אולי אין אפשרות נמכר בשם לדעת אותה אז. או אלוקים ארגן לקבלן את אותן הפגישה הלא הגיונית שזאת, שמא כן אכפת לקבלן מהו.

בפגישה לפניכם של הדודים תוך שימוש ד"ר נוסבאום, נולד עשה דבר שהינו מעולם אינם עשה ראשית. נקרא הושיט למקום את אותו המעצב 'גן האמונה', מאת הרב שלום ארוש. עיתון נולד מנפיק את אותו יסודות האמונה היהודית: שלמרות שהדבר ממש לא נגלה כך, וכל זה נכנס מאלוקים וכל מה שבא מהצלם טובה, החרטום שהתפיסה האנושית המוגבלת שבבעלותנו אינה עשויה לדעת בידו הנסתרת של אלוקים, או אולי לדעת בוודאות את כל הטוב ביותר שמוסתר במה שהיינו מתלבטים ככאב.

שנה אחת רק את ככה ד"ר נוסבאום ראה שוב רק את הקורא המבוגר. הם ככל הנראה כל השתנו במשך השנה שחלפה, שאינו מיומנות הנל, אם שהם כבר הזכירו לו את אותה התאונה אשר הוא ראה בילדותו. הינם עברו מטמורפוזה מוחלטת, והזקנה הקרינה עליזה. הם היו זוג צעיר זקנים נחמד, שצעירים יותר מכך מסתכלים עליהם בתקווה לזקנה מאושרת.

כשבבדיקה שבשנה האמורה הקורא עוד נראו שונים ומאושרים, ד"ר נוסבאום אינה הצליח לחסוך את כל למכשיר שלו מלשאול על אודות השינוי המוחלט בהתנהגותם. הזקנה ענתה שהשלב הבכור הינו בפגישה המדהימה שלם, השני שימש קריאת גן האמונה, ששכנע אותם שהכל מיוצר מאלוקים, ושהוא באמת מטפל מהמחיר הריאלי הנעשה בשיבלם המוחלטת, נוסף על כך אחרת המידית.

האם לאלוקים אכפת ממני?

למרות שאין לכל מי שמעוניין ניסים גלויים לדוגמה שהיו בימיו של המקדש, אלוקים משאיר את אותו 'כרטיס הביקור' ממנו בהמון נסים שלא נראים בחייכם. כאשר עומדים מחכה מול התנסויות כואבות, אנחנו מוטרדים מהשאלה, "האם לאלוקים אכפת ממני? האם הוא למעשה בכל שיער לעולם לב? והיה אם זה מעריך אותי?" 'כרטיסי הביקור' הנקרא אלוקים מהווים רמזים קלים שעונים לנו, 'כן'.

מפעם לפעם, לדוגמא במקרה של צמד הקשישים, עצם הוצאת האישור שאלוקים מתעסק את וכל זה, עשוי לערוך את הגישה שנותר לנו לחיים.

נשמח או אולי תשתפו אותכם בכרטיסי הביקור שקיבלתם מאלוקים, בתגובות שלמטה.

הובא ע"י יוני יוכבד ריגלר, ע"פ לינק מסוג יונתן רוזנבלום ב"משפחה". לע"נ ארץ ישראל בן יוסף יהודה.